Czyściec – opowieść o wierze

Stosunkowo rzadko w polskich kinach odbywają się premiery filmów o tematyce religijnej. W październiku 2020 roku miało jednak miejsce takie wydarzenie, związane z pojawieniem się na ekranach filmu „Czyściec”. Produkcja opowiadająca o objawieniach Fulli Horak to dzieło Michała Kondrata, który na swoim koncie ma już podobne obrazy. A teraz film ten można też obejrzeć bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z telewizji internetowej, w której obraz ten jest dostępny całkiem legalnie.

Opowieść o niezwykłych objawieniach

Fulla Horak, czyli główna bohaterka filmu „Czyściec” to kobieta, która do wiary podchodzi ze sporą rezerwą. Na pozór nie jest szczególnie zainteresowana religią, jednak w głębi duszy pragnie odnaleźć w końcu swoją duchową drogę, która zapewni jej wewnętrzny spokój. Do uczynienia pierwszego kroku w tym kierunku popycha ją spotkanie z niezwykłą kobietą o tak silnej wierze, że Fulla inspiruje się nią i zaczyna się żarliwie modlić. Błaga też Boga o jakiś znak i ku jej zaskoczeniu w końcu go dostaje.

Fulla Horak doświadcza objawień, a jako pierwsza ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat, która stworzyła zgromadzenie Najświętszego Serca. Następnie są to inni Święci Opiekunowie, tacy jak Teresa od Dzieciątka Jezus czy Jan Bosko. Dzięki objawieniom Fulla dowiaduje się między innymi jak dokładnie wygląda nasze życie po śmierci – w niebie, piekle oraz w czyśćcu. Zdobytą w ten sposób wiedzą dzieli się następnie z całym światem wydając książkę o tytule „Piękna Pani”.

„Czyściec” dostępny w telewizji internetowej

Scenariusz filmu „Czyściec” został napisany przez jego reżysera Michała Kondrata na podstawie książki Fulli Horak. Twórca ten stworzył już dwa inne obrazy o tematyce religijnej, czyli filmy „Miłość i Miłosierdzie” oraz „Dwie Korony”. Tym razem do swojego nowego dzieła zaprosił on do współpracy świetnie znaną aktorkę Małgorzatę Kożuchowską, która zagrała słynną mistyczkę. Obok niej na ekranie możemy również zobaczyć takich aktorów, jak między innymi Philippe Tłokiński, Olga Bończyk, Kamila Kamińska, Marcin Kwaśny, Maria Niklińska, Henryk Gołębiewski oraz Ida Nowakowska.

Czyściec” to bez wątpienia ważny film dla wszystkich katolików, ale warto go zobaczyć również w sytuacji, gdy nasz stosunek do wiary jest obojętny. Ciekawie zrealizowana produkcja może okazać się interesująca dla każdego widza. Obraz ten można zresztą bez problemu obejrzeć w sieci, z pomocą telewizji internetowej. Legalnie możemy zatem oddać się rozrywce bez wychodzenia z własnego domu.