Emai: biuro@grupapns.pl    Mob: 516 359 012    Siedziba: Dąbrowa Górnicza, Podlesie 3 41-300

Pomoc

Czyli najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Część dotycząca opieki:

Część dotycząca strony www i internetu:

Opieka nad stroną

1. Czym jest opieka nad stroną?

Opieka nad stroną www jest usługą kompleksowego wsparcia firmy w zarządzaniu jej stroną www, która opiera się na silnym fundamencie długotrwałej współpracy, rozumienia biznesu oraz wychodzenia na przeciw jego oczekiwaniom.  W skrócie – to tak, jakby firma posiadała swój własny dział internetowy odpowiedzialny za utrzymanie witryny i jej obecność w sieci.

2. Czym różni się opieka od tradycyjnej sprzedaży?

Sprzedaż tradycyjna pozostawia Twoją firmę samą ze stroną www i wyzwaniami z tym związanymi. W tej formie wykonawca nie może w nieskończoność poświęcać uwagi Twojemu biznesowi – musi bowiem „szukać” kolejnych zleceń. W rezultacie po pewnym czasie klient staje się tylko zapisem księgowym w gonitwie o utrzymanie płynności finansowej.

W takim trybie nie ma czasu na prawdziwe poznanie potrzeb klienta, analizę i zaproponowanie zmian. Opieka jest więc formą wyższą nad klasycznym wariantem wykonawstwa jaki można spotkać na rynku.

3. Dlaczego firmy ją wybierają?

Nikt nie zakłada firmy z myślą zajmowania się swoją stroną www. Należy przecież zadbać o klientów, nasz produkt lub usługę i dopełnić licznych formalności. Z naszego doświadczenia 90% firm po prostu nie potrafi zarządzać własnymi stronami lub robi to w sposób nieumiejętny.

Nasi klienci decydują się na opiekę, ponieważ rozumieją ten prosty fakt – wypełniamy niszę, której nie byli w stanie wypełnić sami już od dawna. Jesteśmy dyspozycyjni, służymy pomocą i fachowym doradztwem bez generowania dodatkowych kosztów.

4. Czym różnią się pakiety opieki?

Poszczególne pakiety zawierają szczegółową listę czynności i zadań jakie będą wykonywane w ramach świadczonej usługi. Decydując się na pakiet wyższy otrzymujesz również wszystko wchodzące w skład pakietów niższych od wybranego.

Pakiet Rubin jest standardowa opcją w której otrzymujesz:

  • Indywidualnego opiekuna strony,
  • dostęp do panelu klienta,
  • model re-aktywny opieki zmienia się na pro-aktywny.

5. Na ile podpisywana jest umowa?

Umowa podpisywana jest na okres min. 12 miesięcy.

6. Kim jest opiekun witryny?

Opiekun witryny jest łącznikiem pomiędzy twoją firmą a naszą agencją. Jego zadaniem jest koordynowanie twoich uwag i oczekiwań z naszymi pracownikami. Zadaniem opiekuna jest szczegółowa znajomość witryny, jej kontrola oraz planowanie zmian.

Strony www i internet

1. Co to jest domena internetowa?

Domeną internetową w wielkim uproszczeniu pomijającym mnóstwo zagadnień technicznych za tym pojęciem, nazywamy po prostu adres po wpisaniu którego w przeglądarkę zostaniemy przeniesieni na odpowiadającą mu stronę internetową. Ułatwia to nawigację po internecie i nie zmusza nas do korzystania z sieciowych dresów IP. Dla przykładu, proszę wkleić w przeglądarkę następujący adres IP i spróbować nawiązać połączenie http://212.77.100.101.

Domenę można zarejestrować poprzez szereg operatorów, u nas w kraju z bardziej popularnych: Home.pl, Nazwa.pl, Domeny.pl. Sprawdzenie dostępności danej domeny internetowej odbywa się za pośrednictwem globalnej puli, co oznacza iż dana nazwa nie przynależy wyłącznie do operatora przez którego aplikację jest akurat sprawdzana. Można, dla przykładu sprawdzić czy poszukiwana przez nas nazwa jest dostępna na dowolnej stronie i zarejestrować ją u zupełnie innego operatora, który będzie dysponował korzystniejszą dla nas ofertą. Aczkolwiek niższa cena zazwyczaj wiąże się z gorszą obsługą techniczną i po-sprzedażową.

2. Co to jest serwer?

Każda strona WWW funkcjonująca w internecie znajduje się na jakimś serwerze, najogólniej mówiąc komputerze który działa całodobowo, i z którym każdorazowo łączymy się, za pośrednictwem przeglądarki odwiedzając poszczególne witryny w sieci. Pliki wchodzące w skład strony WWW znajdują się fizycznie na dysku serwera i są wywoływane za każdym razem gdy ze stroną połączy się nowy użytkownik.

3. Przeglądarka internetowa a wyszukiwarka

Przeglądarką internetową nazywamy aplikację, którą użytkownik instaluje na swoim komputerze aby móc przeglądać strony internetowe. Do liderów na rynku w tej kategorii zalicza się: InternetExplorer, Firefox, Opera, Chrome.

Wyszukiwarka internetowa jest natomiast aplikacją dostępną w internecie umożliwiającą przeszukanie zasobów internetu, np. Google.

4. Co to jest system do zarządzania teścią CMS?

CMS czyli Content Managment System, jest aplikacją wspierającą zarządzaniem treścią na stronie www. Strona budowana na systemie CMS, pozawala właścicielowi strony WWW na prostą modyfikacje zamieszczonej treści, bez konieczności znajomości kodu html i jego edycji. Na obecnym etapie rozwoju internetu można rzec, że jest to element standardowy, co nawet niezbędny do implementacji w projektowaniu stron internetowych i aby w pełni korzystać z możliwości internetu.

5. Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to proces prowadzący do uzyskania jak najwyższej pozycji danego serwisu w wyszukiwarkach internetowych dla wybranych zapytań. Najprościej mówiąc pozycjonowanie ma sprawić iż użytkownik wpisując konkretne słowo kluczowe np. w wyszukiwarkę Google, otrzyma w wynikach naszą stronę na jak najwyższej pozycji. Osiąga się to poprzez szereg zabiegów, jednakże najważniejszym elementem pozostaje witryna internetowa, jakość jej treści, częstość aktualizacji, ilość linków na nią wskazującą oraz odwiedzin na konkretne frazy.

6. Dlaczego w wyszukiwarce nie widać mojej nowej strony WWW?

Po umieszczeniu nowej witryny w globalnej sieci, oraz dodaniu informacji do wyszukiwarek mija kilka dni, a czasem tygodni aż witryny pojawi się w indeksie stron internetowych danej wyszukiwarki. Inną kwestią jest natomiast fakt gdy witryna znajduje się już w indeksie, a po prostu nie jest widoczna na konkretne wyszukiwane frazy. Można to sprawdzić wpisując i wyszukując adres strony w cudzysłowach za pośrednictwem wyszukiwarki.

7. Dlaczego na różnych komputerach moja strona internetowa wygląda inaczej?

Projektując strony internetowe trzeba mieć na uwadze, że tak naprawdę komputer każdego odwiedzającego jest odrobinę inny. W grę wchodzi tu przede wszystkim używana przeglądarka internetowa oraz ustawienia ekranu. Na rynku dostępne jest kilka różnych aplikacji, różnych producentów i zdarza się czasami iż nasza witryna nie wygląda jednakowo na każdej z nich. Do tego dochodzą kwestie aktualizacji przeglądarek, gdzie duża grupa użytkowników po prostu nie uaktualnia swojego oprogramowania, korzystając czasami z oprogramowania które ma już ponad 10 lat.

Internet rozwija się bardzo dynamicznie i obecnie istnieją takie rozwiązania, których przestarzałe wersje przeglądarek nawet nie są w stanie zinterpretować w sposób poprawny – stąd też pojawiają się problemy.

Zabierz mnie na górę

Firmowa strona www

Jest częścią Grupy PNS sp. z o.o. działającej na rynku stron www od 7 lat. Usługa opieki jest wyrazem naszej wieloletniej wiedzy i doświadczenia przy współpracy z firmami z kraju i zagranicy.

Kontakt

GrupaPNS sp. z o.o.

Podlesie 3, 41-300 Dąbrowa Górnicza
Prosimy o umawianie spotkań

biuro@grupapns.pl

696 617 895

pns-logo-opieka  GrupaPNS - Strony internetowe - Tworzenie, projektowanie obsługa